REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Nowy projekt w grupie OEX

Zależny ArchiDoc intensyfikuje ekspansję w sektorze medycznym. W tym celu powołał firmę ArchiDoc MED.
Foto: Fotorzepa, Piotr Mecik

ArchiDoc obsługuje 9 na 10 największych banków i 8 na 10 największych ubezpieczycieli. Ma też mocną  pozycję także w branży telekomunikacyjnej i energetycznej. Teraz chce zwiększyć swoją obecność w sektorze ochrony zdrowia.

- Poziom cyfryzacji polskich jednostek medycznych jest dużo niższy niż w innych sektorach gospodarki. Dla firm oferujących szpitalom wsparcie w tym procesie to rynek z bardzo dużym potencjałem – mówi, cytowany w komunikacie,  Konrad Rochalski, prezes spółki ArchiDoc. Dodaje, że stworzona firma ArchiDoc MED oferuje zintegrowane rozwiązania wspierające codzienną pracę szpitali i lekarzy, jednocześnie przekładające się na podniesienie jakości obsługi pacjenta. Nowa spółka będzie realizować usługi, bazując na potencjale i infrastrukturze firm ArchiDoc i Voice Contact Center. Dysponuje również własnym zespołem R&D.

OEX informuje, że ArchiDoc MED zainwestował w technologię EDM firmy eR, która jest wykorzystywana w ponad 40 szpitalach. System ułatwia jednostkom z sektora medycznego dostosowanie się do nowych regulacji prawnych związanych z cyfryzacją. Zgodnie z założeniami ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia wszystkie jednostki medyczne powinny zacząć używać EDM od 2019 roku, a do 2021 roku planowane jest uruchomienie wymiany dokumentacji pomiędzy szpitalami.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA