Sztuka

Polskie dzieła są za tanie

Raport o krajowym rynku sztuki daje wskazówki inwestorom.

Rekordowe ceny osiąga malarstwo Wojciecha Fangora.

Foto: Desa Unicum

Ukazał się długo oczekiwany drukowany raport o rynku sztuki w Polsce w 2020 roku. Opracował go portal rynku sztuki Artinfo.pl (www.artinfo.pl). Atrakcją publikacji są analizy za pierwsze półrocze 2021 roku. Bogato ilustrowany tom liczy 330 stron, zawiera liczne rankingi i wykresy. Jest do nabycia w Empikach i u wydawcy.

Rok wzrostu rynku

4,4 mln zł zapłacono za obraz Tadeusza Makowskiego.

Foto: Desa Unicum

Liczby obrazują wielką żywotność rynku. Inne branże ogarnął kryzys spowodowany pandemią. Natomiast rynek sztuki w 2020 roku zdecydowanie urósł. Obroty wyniosły 380 mln zł. To oznacza wzrost o 29 proc. w stosunku do 2019 roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.