Sztuka

Sam kupisz bezpiecznie

Własna wiedza klienta gwarancją udanego zakupu na lokatę kapitału.
Obraz Tomasz Sętowskiego ma wysoką wycenę.
Krakowski

Średnio o ok. 200 proc. w ciągu ostatniego roku wzrosły ceny dawnych banknotów polskich oraz międzywojennych numizmatów. Tak szacują obserwatorzy rynku, kolekcjonerzy i inwestorzy. Antykwariusze oceniają, że numizmaty te kupują przede wszystkim nowi klienci, nieznani na rynku przed pandemią. To fachowcy, wysoko cenią wiedzę. Ostro licytują także fachową literaturę.

Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak zwykle wystawiał na aukcji 100–150 rzadkich książek lub katalogów. Na najbliższej wystawi ok. 700 białych kruków na temat numizmatów. To aukcyjna odpowiedź na głód wiedzy. Aukcja odbędzie się 12–18 czerwca. Licytowanych będzie w sumie ponad 6 tys. pozycji (www.gndm.pl).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.