Reklama

Grupa Tesgas realizuje coraz więcej zleceń

Popyt na usługi dla gazownictwa i montaż instalacji fotowoltaicznych jest dziś wyjątkowo wysoki. Istotnie rosną również koszty.

Publikacja: 20.08.2019 05:07

Grupa Tesgas realizuje coraz więcej zleceń

Foto: Adobestock

W tym roku grupa Tesgas nie może narzekać na brak pracy. W podstawowym obszarze działalności, czyli świadczeniu usług dla gazownictwa, firma odnotowała w I półroczu znaczący wzrost przychodów, głównie za sprawą rekordowego portfela zamówień pozyskanego w ubiegłym roku.

– Wysoką dynamikę wzrostu sprzedaży obserwujemy też w segmencie OZE. Spółka zależna piTERN notuje znaczny wzrost ilości montowanych instalacji fotowoltaicznych – mówi Marcin Szrejter, dyrektor ds. finansów Tesgasu. Przyczyn wzrostu upatruje w coraz to większym zainteresowaniu polskiego społeczeństwa czystymi formami pozyskiwania energii elektrycznej. To z kolei jest rezultatem zwyżkujących cen prądu, rosnącej świadomości konsumentów w zakresie skutków zanieczyszczania środowiska naturalnego i preferencji podatkowych.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Surowce i paliwa
Związki zawodowe chcą wiedzieć, skąd MAP zagwarantuje środki dla JSW
Surowce i paliwa
W JSW jest porozumienie. Górnicy będą mieli zawieszone częściowe wypłaty nagród
Surowce i paliwa
Mimo poparcia górników, wciąż nie ma porozumienia związków z zarządem JSW
Surowce i paliwa
JSW daje sobie szasnę na przetrwanie. Górnicy zdecydowali
Surowce i paliwa
Gaz ziemny w Polsce jest dużo droższy niż na Zachodzie
Surowce i paliwa
Branża stalowa wychodzi z dołka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama