REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PGNIG: Paliwo z USA można odsprzedać z zyskiem

– Naszym celem nie jest już tylko zabezpieczenie dostaw gazu dla rynku polskiego, ale także zarabianie na obrocie paliwem na rynkach międzynarodowych. Rozglądamy się za dobrymi okazjami, takimi jak ostatnie zakupy w Stanach Zjednoczonych – powiedział w programie „Rzecz o biznesie" Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG ds. handlowych.

Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG.

Foto: parkiet.com

– Cena zakupu gazu w USA, wliczając koszty transportu, skroplenia i ponownej gazyfikacji, to o około 20 proc. mniej niż w przypadku gazu importowanego w ramach kontraktu jamalskiego (zakupy od rosyjskiego Gazpromu – red.). W Stanach Zjednoczonych płacimy ceny rynkowe, to gaz z Rosji, kupowany na mocy umów z lat 90., jest po prostu bardzo drogi – podkreślił.

Dzięki aktualnie podpisanym umowom importowym za pięć lat giełdowa firma będzie dysponować portfelem 12 mld m sześc. gazu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA