REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Katarzyna Kreczmańska-Gigol , wiceprezes KGHM: Grupa zwiększa dywersyfikację źródeł finansowania

WYWIAD | Katarzyna Kreczmańska-Gigol , wiceprezes KGHM ds. finansowych

Katarzyna Kreczmańska-Gigol , wiceprezes KGHM ds. finansowych

Foto: materiały prasowe

W pierwszym kwartale 2019 r. KGHM zanotował wysoki 21-proc. wzrost produkcji miedzi – w porównaniu z takim samym okresem ub.r. To największy wzrost od 3 lat. Skąd taki rekord?

Katarzyna Kreczmańska-Gigol: Głównym powodem tych dobrych wyników jest większa produkcja i to cieszy najbardziej. O ile ceny miedzi w I kwartale br. były niższe w porównaniu z rokiem ubiegłym, o tyle poziom dolara nam sprzyjał. Kurs waluty przełożył się na kilkaset milionów dodatkowego zysku. Ostatecznie wzrost kursu dolara zniwelował ubytek, jaki powstał po spadku cen miedzi. Te dobre wyniki spółki nie wynikają więc tylko z czynników zewnętrznych, ale są efektem działań, które podjęliśmy w zakresie produkcji, a co za tym idzie efektywności. Traktujemy je jako rezultat naszych prac z III i IV kwartału ubiegłego roku.

Czy obserwujecie większe zainteresowanie na produkty miedziowe?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA