REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Impexmetal: Zysk urósł skokowo

Według wstępnych szacunków kontrolowana pośrednio przez Romana Karkosika spółka miała 141,6 mln zł zysku netto, o 92 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody zwiększyły się o 8 proc., do 1,23 mld zł, a zysk brutto ze sprzedaży o 14,5 proc., do 156,4 mln zł.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Na poprawę jednostkowych wyników Impexmetalu wpływ miało zwiększenie sprzedaży wyrobów aluminiowych o 3 proc. w ujęciu ilościowym i lepsza rentowność, a także wyższe o 20 mln zł rok do roku wpływy z dywidend. Wynik został też poprawiony rozwiązaniem odpisu z tytułu utraty wartości aktywów finansowych (nie podano jednak szczegółów).

Sprawozdania jednostkowe i skonsolidowane Impexmetalu za 2018 r. ukażą się dopiero 16 kwietnia.

Należąca do Impexmetalu walcownia aluminium w Koninie to jeden z motorów napędowych całej Grupy Boryszew. W listopadzie doszło do mocnego okrojenia programu inwestycyjnego w Impexmetalu. Do 2021 r. moce produkcyjne walcowni w Koninie mają wzrosnąć do 135 tys. ton rocznie. Pierwotny harmonogram zakładał podwojenie mocy do 200 tys. ton w latach 2022–2023.

W Boryszewie i Impexmetalu trwa ponadto przegląd opcji strategicznych. Roman Karkosik od dłuższego czasu deklaruje chęć spieniężenia aktywów giełdowych.

Notowania akcji na stronie:

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA