REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Trudny kontakt z małą giełdą

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zbadało jakość komunikacji spółek z NewConnect. Prawie co trzecia z nich nie odpowiada na pytania.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych sprawdziło jak wygląda komunikacja z przedsiębiorstwami notowanymi w alternatywnym systemie obrotu w indeksie NC Focus, który składa się z prawie 90 przedsiębiorstw. SII z wykorzystaniem fikcyjnych kont e-mailowych rozesłało pytania dotyczące dwóch wybranych spraw związanych z działalnością danej spółki.

Spośród 87 podmiotów w jakikolwiek sposób na pytania zareagowało 63.

Czas reakcji, jak również jakość udzielonych informacji mocno się różniły. Część firm wywiązała się z zadania perfekcyjnie. Zdaniem SII na pozytywne wyróżnienie zasłużyły: Aforti Holding, Analizy Online, Aqua (Bielsko-Biała), Biofactory, Caspar Asset Management, Euro-Tax.pl, Kancelaria Prawna-Inkaso WEC, Platige Image, Prymus, S4E, Sescom, Summa Linguae, Telestrada, Unimot, Viatron oraz Vidis.

- Ich odpowiedzi nie tylko były kompletne i rzetelne, ale w kilku przypadkach nawet wykraczające poza kwestie, które wymagały wyjaśnienia – ocenia SII. Z drugiej strony, więcej niż co czwarta firma nie odpowiedziała wcale.

Stowarzyszenie ocenia wyniki badania jako niezłe. - Na nasze maile zareagowało 72 proc. spółek z segmentu NC Focus poddanych analizie, w tym blisko 37 proc. spółek odpowiedziało w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego. Pokazuje to, że decyzja GPW dotycząca wyodrębnienia nowego segmentu NewConnect była jak najbardziej słusznym kierunkiem procesu naprawy tego rynku, ułatwiającym inwestorom selekcję spółek na nim notowanych – czytamy w raporcie SII.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA