Przemysł

Plast-Box zwiększy wykorzystanie mocy wytwórczych

Firma optymalizuje produkcję, inwestuje w nowe maszyny i coraz więcej eksportuje.

Grzegorz Pawlak, prezes Plast-Boksu, informuje, że grupa kapitałowa sprzedaje opakowania do niemal wszystkich krajów w Europie.

Foto: materiały prasowe

Zarząd Plast-Boksu jest przekonany, że rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych nadal będzie się rozwijał. Jednocześnie zauważa, że sektor opakowań z plastiku musi się zmierzyć z ograniczeniami wynikającymi z tzw. programu gospodarki o obiegu zamkniętym. – Jako producent opakowań plastikowych musimy się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Dlatego już dziś swoje działania koncentrujemy na stworzeniu obiegu zamkniętego, który pozwala na wtórne wykorzystywanie wszystkich surowców – mówi Grzegorz Pawlak, prezes Plast-Boksu.

Dodaje, że zgodnie z tą filozofią wszystkie materiały stosowane do produkcji opakowań w grupie w 100 proc. podlegają recyklingowi. Firma inwestuje również w proekologiczne rozwiązania, które maksymalnie redukują wpływ jej wyrobów na środowisko naturalne i pozwalają racjonalnie korzystać z jego zasobów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.