REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ceramika Nowa Gala. Zaostrza się spór z inwestorem strategicznym

Mniejszościowi akcjonariusze Ceramiki Nowej Gali podejmują kolejne kroki, które mają się przyczynić do uzyskania przez nich lepszej wyceny akcji spółki niż zaproponowana w ostatnich wezwaniach przez strategicznego inwestora, czyli firmę Cerrad
Foto: materiały prasowe

Do giełdowej spółki dotarł właśnie pozew Dariusza Maraszka obejmujący żądanie stwierdzenia nieważności uchwał walnego zgromadzenia dotyczących sprzedaży zakładów produkcyjnych i zmiany przedmiotu działalności Ceramiki Nowej Gali. Akcjonariusz ten otrzymał też od sądu zabezpieczenie roszczeń, m.in. poprzez wstrzymanie skuteczności i wykonania przez spółkę kontrowersyjnych uchwał. Jednocześnie Ceramika Nowa Gala nie zgadza się z postanowieniem sądu i otrzymanym pozwem, dlatego zamierza złożyć na niego odpowiedź.

Wcześniej powództwo o stwierdzenie nieważności kontrowersyjnej uchwały złożyła Kancelaria Windykacyjna Kompensator. Z kolei na zabezpieczenie roszczeń sąd zgodził się wobec Pawła Bielesza i Value FIZ. Na ostatnim walnym zgromadzeniu, głosami Cerradu, podjęto uchwały o sprzedaży majątku spółki matki za minimum 22 mln zł, a Ceramiki Gres za minimum 46 mln zł. Realizacja tych transakcji będzie oznaczać całkowite zaprzestanie prowadzenia podstawowej działalności przez giełdową spółkę. Cerrad już dwukrotnie przeprowadził wezwanie do sprzedaży akcji Ceramiki Nowej Gali. W obu oferował po 0,75 zł. W efekcie posiada 82,8 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Po trzech kwartałach przychody giełdowej grupy wynosiły 114,8 mln zł, a czysta strata sięgała 12,1 mln zł. Raport roczny ma być opublikowany 31 marca. Już jednak wiadomo, że wyniki grupy mogą obciążyć odpisy 107,3 mln zł. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA