REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Rawlplug będzie produkował w Wietnamie

Rawlplug, wrocławski producent zamocowań stosowanych w przemyśle, planuje utworzyć spółkę na terenie Wietnamu, która będzie prowadziła działalność produkcyjną.
Foto: twitter.com

- Spółka pod firmą Rawlplug Vietnam z kapitałem założycielskim 25 tys. USD będzie prowadziła działalność produkcyjną polegającą na produkcji wyrobów budowlanych z oferty Rawlplug. Spółka będzie podmiotem bezpośrednio zależnym od emitenta - podaje Rawlplug w komunikacie.

Planowany termin uruchomienia nowej spółki przypada na koniec I kwartału 2020 roku.

- Utworzenie nowej spółki wpisuje się w główne założenia strategii Grupy Rawlplug w zakresie wzmocnienia pozycji jej spółek zagranicznych i prowadzenia działań mających na celu wejście na nowe rynki, koncentrując się również na rynkach pozaeuropejskich. Grupa rozwija obecnie swoje aktywności na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Australii, Azji oraz Afryki – wyjaśnia spółka.

Po trzech kwartałach Rawlplug miał 632,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 34,6 mln zł zysku netto, co oznacza rok do roku wzrost obrotów o 6 proc. i spadek zysku o 11 proc.

W trakcie środowej sesji za papiery Rawlpluga płacono na giełdzie 8 zł, co oznacza brak zmiany względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA