Parkiet PLUS

Ciekawe przenosiny na horyzoncie

W tym roku rynek notowań zmienią spółki warte w sumie grubo ponad miliard złotych. Na NewConnect radzą sobie rewelacyjnie. Czy dalej będą błyszczeć?
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Fala zwyżek, którą obserwujemy na warszawskim parkiecie, nie omija rynku NewConnect. Od początku roku jego główny wskaźnik zyskał 10 proc. Przybywa spółek, które mogłyby się przenieść na GPW, czyli spełniających warunek minimalnej kapitalizacji 12 mln euro. Tę poprzeczkę przeskoczyło już ponad 50 podmiotów. Czy to oznacza, że czeka nas fala przeprowadzek? Niekoniecznie.

Foto: GG Parkiet

Niektóre z największych spółek otwarcie mówią, że zmieniać rynku notowań na razie nie zamierzają (np. EGB, Aqua czy Logzact). Inne twierdzą, że mają takie plany, ale nie podjęły jeszcze żadnych kroków w tym kierunku, a to oznacza, że szansa na ich debiut w 2017 r. jest praktycznie zerowa. Jest jednak grupa kilku firm, które rynku GPW są coraz bliżej. Wydaje się – zważywszy na dotychczasowy rozwój ich biznesu – że mogą być dla inwestorów ciekawą propozycją. Teraz ich łączna kapitalizacja przekracza 1,3 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.