Oszczędzanie

Dobre odsetki dla wybranych

Lokaty półroczne: Najlepsze oferty są przeznaczone dla nowych klientów lub dla przynoszących nowe środki
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Średnie oprocentowanie najlepszych lokat sześciomiesięcznych, z wkładem 10 tys. zł, wynosi teraz 1,57 proc. w skali roku.

Najwyższe odsetki proponuje Nest Bank (Nest Lokata Witaj) – 4 proc. w skali roku. Trzeba jednak spełnić określone warunki: założyć Nest Konto i przelewać na nie minimum 2,5 tys. zł miesięcznie.

Najatrakcyjniejsze depozyty sześciomiesięczne

Foto: Rzeczpospolita

Z oferty mogą skorzystać również osoby osiągające dochody z działalności gospodarczej, z tym że wpływy na ich rachunek firmowy muszą wynosić nie mniej niż 6 tys. zł miesięcznie; ponadto klient powinien zlecać przelewy do urzędu skarbowego lub ZUS. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna – 10 tys. zł. Odsetki w wysokości 3 proc. rocznie zapewnia Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Jest dostępna dla posiadaczy konta osobistego deponujących nowe środki. Wkład może wynosić od 500 zł do 1 mln zł. Nowi klienci Alior Banku mogą założyć Lokatę Online ze stawką 2,5 proc. w skali roku. Wkład musi mieścić się w przedziale od 1 tys. do 200 tys. zł.

Ostatnio na obniżkę oprocentowania zdecydował się Toyota Bank. Odsetki od Lokaty Plus spadły tam z 2 proc. do 1,8 proc. w skali roku. W zamian bank zaoferował nową lokatę z dziewięciomiesięcznym okresem deponowania środków. ©?

—Natalia Skwierawska


Wideo komentarz

Powiązane artykuły