REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Oszczędzanie

Awaria w największych polskich bankach

Klienci mają problemy z logowaniem do systemów Santandera, mBanku i ING Banku Śląskiego.
Foto: Adobestock

Około południa trudności z zalogowaniem do systemu bankowości internetowej i mobilnej zaczęli zgłaszać klienci Santander Banku Polska. Przy próbie zalogowania wyświetla się komunikat o utrudnieniach. Podobnie jest w ING Banku Śląskim – klienci skarżą się na niemożność zalogowania do aplikacji mobilnej i bankowości internetowej. Karty płatnicze najprawdopodobniej działają.

- System działa poprawnie. Od godziny 11:00 mieliśmy przejściowe problemy z dostępem do bankowości internetowej Moje ING i aplikacji mobilnej Moje ING mobile. W niektórych przypadkach mogły występować problemy z generowaniem kodów BLIK. Sytuacja została opanowana  o godzinie 12:22. Problem był natury technologicznej - informuje biuro prasowe ING Banku Śląskiego.

W mBanku w południe klienci nie mogli nie tylko się zalogować do obu tych systemów, ale występowały też problemy z BLIK-iem, dlatego bank zalecał korzystanie z kart płatniczych. Przed godz. 13. Podał na stronie, że serwis bankowości internetowej już działa, trwają pracę nad przywróceniem działania aplikacji mobilnej.

- Obecnie serwis bankowości internetowej działa natomiast bez przeszkód, można się zalogować, można zrobić każdą operację. Dlatego klientów zachęcamy do skorzystania z serwisu zamiast aplikacji. Karty działają i przez cały czas działały poprawnie.  Pracujemy nad tym, żeby przywrócić pełną dostępność aplikacji. Przepraszamy bardzo za problemy i prosimy o cierpliwość. Klienci mogą sprawdzać nasze profile w mediach społeczenościowych, tam na bieżąco staramy się informować - podaje biuro prasowe mBanku.

Klienci są tym bardziej zniecierpliwieni, że dzisiaj przypada 10. dzień miesiąca, w którym realizowane są wypłaty dla pracowników. Santander, mBank i ING Bank Śląski mają łącznie blisko 14 mln klientów indywidualnych.

Po godzinie 18.00 w Santanderze awaria została już usunięta, ale mBank nadal boryka się z funkcjonowaniem aplikacji mobilnej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA