Obligacje

Emisje. Kredyt Inkaso rusza z zapisami

W pierwszej od trzech i pół roku publicznej emisji obligacji windykacyjna spółka oferuje inwestorom indywidualnym czteroletnie papiery oprocentowane na 6 proc. w skali roku i odsetki płacone co kwartał.
Foto: Adobestock

W porównaniu z emisjami Kruka i Bestu są to warunki wyraźnie lepsze, lecz punktem odniesienia nie były emisje rywali z branży, ale indeksowane inflacją obligacje skarbowe (czteroletnie). We wcześniejszych komentarzach sugerowaliśmy, że to właśnie one powinny być benchmarkiem dla emitentów obligacji kierujących ofertę do inwestorów indywidualnych, a minimalny poziom odniesienia, do którego należy doliczać premię za ryzyko kredytowe, to 3,5 proc.

W porównaniu z emisjami Kruka i Bestu KI SA skrócił okres inwestycji do czterech lat i zapewnił wyraźnie wyższe oprocentowanie. W ostatnich emisjach Kruk oferował 4 proc., a Best 4,4 proc. stałego oprocentowania, przy czym w najnowszej emisji (zapisy kończą się 6 października) Best oferuje już 4,2 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M. Cztery lata mają być jednak wciąż okresem wystarczającym do zainwestowania środków i wypracowania zwrotu zapewniającego spłatę obligacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.