Medycyna i zdrowie

Oncoarendi Therapeutics: Praca nad lekami wre

30 mln zł gotówki po pierwszym półroczu, pieniądze z dotacji i skończona faza I badań klinicznych głównego leku – biotechnologiczna spółka mimo sporych wybojów po drodze nie zatrzymuje swoich prac badawczych.
Foto: Fotolia

Obecnie najgorszy kryzys wizerunkowy, związany z bratem prezesa Marcina Szumowskiego, byłym już ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, spółka zdaje się mieć za sobą, a jej prace badawcze przebiegają sprawnie, poinformowano na środowej konferencji. Oprócz ukończonej I fazy badań klinicznych dla leku OATD-01, spółka zamierza wejść w nowy obszar badań rozwijanej platformy chitynazowej. Chodzi o powikłania i zmiany płucne pacjentów po przebytym koronawirusie. W tym celu spółka rozpoczęła współpracę naukową z instytutem badawczym VIB z Belgii na początku września. Spółka planuje także rozpoczęcie II fazy badań klinicznych leku OATD-01 u pacjentów z sarkoidozą. Ma się rozpocząć w I kwartale 2021 r.

Oprócz 30 mln zł, które mają wystarczyć spółce na prowadzenie działalności do końca 2021 r., do dyspozycji ma ona blisko 80 mln zł dotacji i grantów przyznanych z różnych źródeł. gbc

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.