Medycyna i zdrowie

Inno-Gene: Czas rozwiązać problem obligacji

Na ostatnim walnym zgromadzeniu spółki biotechnologicznej akcjonariusze zdecydowali o przeniesieniu notowań z NC na GPW oraz emisji nowych walorów.
Foto: materiały prasowe

Celem tego ruchu jest m.in. „wzrost wiarygodności i zaufania do spółki". Jednak do „Parkietu" napłynęły informacje, które podważają tak istotną dla firmy wiarygodność. Właściciel obligacji serii A spółki napisał do nas, że ta nie wykupiła ich w całości. Termin wykupu przypadał w październiku 2018 r., a później został przesunięty na koniec marca 2019 r.

„Liczyłem na szybkie rozwiązanie sprawy, ale obligacje nadal nie zostały spłacone. Po raz kolejny spółka nie uregulowała swoich zobowiązań. Nie wiem, czy rada nadzorcza wie o takim postępowaniu prezesa zarządu" – czytamy w wiadomości od obligatariusza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.