Inwestorzy pozytywnie przyjęli informację, że biotechnologiczna spółka planuje rozszerzyć strategię sprzedaży produktów o zastosowanie związane z terapią postcovidową. Ma to związek z wynikami niezależnych badań, potwierdzających pozytywny wpływ zastosowania 1-MNA u pacjentów z powikłaniami po przechorowaniu Covid-19. - To szczególny moment w potencjalnym szerokim zastosowaniu 1-MNA. Wyniki badań u pacjentów z powikłaniami powstałymi po przechorowaniu COVID-19 wskazują, iż zastosowanie 1-MNA w terapii wpłynęło na zmniejszenie niekorzystnych objawów - wyjaśnia Konrad Palka, prezes Pharmeny.

Cząsteczka 1-MNA jest naturalnie występującym metabolitem witaminy B3. Liczne badania Pharmeny wskazują, iż 1-MNA działa przeciwzapalnie poprzez redukcję poziomu markerów stanu zapalnego w organizmie, wpływa na utrzymanie prawidłowej pracy śródbłonka naczyniowego oraz układu sercowo-naczyniowego. Pharmena obecnie pracuje nad zastosowaniem 1-MNA jako kandydata na lek m.in. w CVID-19. Cząsteczka 1-MNA została również zarejestrowana na terenie Unii Europejskiej jako nowa żywność i występuje w suplementach diety spółki chronionych prawem patentowym.

Cząsteczka 1-MNA jest równocześnie kandydatem na lek w terapii leczenia pacjentów z COVID-19. Zakończone niedawno badania przedkliniczne potwierdziły przeciwzapalne i przeciwzwłóknieniowe działania cząsteczki 1-MNA, wskazując na wysoki potencjał terapeutyczny i możliwość zmniejszania ryzyka ciężkiego przebiegu choroby u pacjentów z koronawirusem.