REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

InfoScan gotowy na drugą rundę walki o Amerykę

InfoScan nie rezygnuje z USA. Za zebrane fundusze ponownie spróbuje wejść na rynek amerykański.

Maciej Nowak, wiceprezes Infoscanu

Foto: materiały prasowe

Spółka z NewConnect przeżyła w kwietniu br. spory zawód. Wtedy Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) nie dopuściła urządzenia MED Recorder do sprzedaży. Sprzęt ten umożliwia zdalną diagnostykę i monitorowanie bezdechu sennego. Firma zapewniała o ponowieniu prób uzyskania odpowiedniej zgody. Teraz InfoScan podpisał umowę inwestycyjną z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund, w ramach której może pozyskać nawet 21 mln zł. Środki sfinansują wejście na nowe rynki i ponowne ubieganie się o certyfikację FDA.

Kłopoty z certyfikacją

– Urząd nie ma żadnych zastrzeżeń do naszego urządzenia, lecz jedynie do metod statystycznych przy opisie badań klinicznych – mówi „Parkietowi" Maciej Nowak, wiceprezes InfoScanu. – Nasz zespół intensywnie pracuje nad przygotowaniem całego procesu certyfikacji tak, aby zakończył się on jak najszybciej. Szczegóły dotyczące działań związanych z certyfikacją FDA są w trakcie ustalania. Temat zostanie poruszony w zaktualizowanej strategii – zapewnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA