REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Przejściowy spadek rentowności?

W trakcie poniedziałkowej sesji notowania spółki zajmującej się produkcją i dystrybucją rękawic medycznych spadały nawet o ponad 14 proc. Wzmożona aktywność sprzedających była odpowiedzią na wstępne wyniki finansowe, które negatywnie zaskoczyły rynek.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

– Konsekwentnie realizujemy cele strategiczne, choć przejściowo widzimy kumulację negatywnych zjawisk w I kwartale br. W rezultacie uzyskane rentowności sprzedaży są dalekie od naszych ambicji i realnych zamierzeń – wskazuje Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych w Mercator Medical.

Pogorszenie rentowności działalności rok do roku dotyczy zarówno segmentu produkcyjnego, jak i pionu dystrybucyjnego grupy. – Na marże segmentu dystrybucyjnego wpływ miała konieczność sprzedaży rękawic zakupionych w 2018 r. po wyższych cenach, niż byłoby to możliwe obecnie. Zbyt optymistycznie oszacowaliśmy popyt w II półroczu 2018 r. przy spadku cen lateksu syntetycznego pod koniec roku. Z kolei w segmencie produkcyjnym obserwowaliśmy wzrost presji konkurencyjnej, co doprowadziło do spadku cen. Jednocześnie wzrosła cena lateksu naturalnego oraz umocnił się tajski baht (spółka posiada zakład produkcyjny w Tajlandii – red.) w stosunku do dolara amerykańskiego – wyjaśnia Kruszewski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA