REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medinice idzie pod rękę z holenderską firmą

Medyczno-technologiczna spółka podpisała porozumienie z Veritherme Medical. Na horyzoncie jest dokapitalizowanie i dalsza współpraca.
Foto: materiały prasowe

W czwartek notowania Medinice rozpoczęły sesję od wzrostów w reakcji na informację, która napłynęła na rynek. Kilka minut po rozpoczęciu sesji akcje drożały nawet o 5 proc., ale potem popyt osłabł i po godz. 10 kurs się nie zmienia i wynosi 6,4 zł.

Spółka podpisała wstępne porozumienie z holenderską firmą Veritherme Medical. Intencją stron jest „istotne" dokapitalizowanie notowanej na NewConnect spółki oraz przejęcie  praw do projektów  holenderskiej firmy. Z kolei jej prezes, Timothy MacNeil,  ma dołączyć do  zarządu Medinice.

Sanjeev Choudhary, prezes i największy akcjonariusz Medinice wiąże z zawartym porozumieniem duże nadzieje.

- Spółka zdobędzie środki finansowe na rozwój i realizację kluczowych projektów. Doświadczenie, znajomość rynku i kontakty biznesowe Timothy MacNeila są ogromną wartością. To wszystko zbliża nas do realizacji założonych celów i komercjalizacji naszych technologii. Wszystkie rozwijane przez nas projekty kardiologiczne i kardiochirurgiczne mają potencjał globalny – mówi, cytowany w komunikacie, Choudhary.

Veritherme Medical  skupia się na rozwijaniu innowacyjnych urządzeń do krioablacji arytmii serca. Z kolei Medinice jest polską firmą założoną w 2012 roku - zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych  rozwiązań z dziedziny medycyny, w szczególności kardiologii i kardiochirurgii. W zeszłym roku spółka zadebiutowała na NewConnect.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA