REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

PBKM wznawia negocjacje z Esperite

Zarząd Polskiego Banku Komórek Macierzystych wznowił rozmowy w sprawie zakupu aktywów lub akcji wybranych spółek z grupy Esperite związanych z działalnością dotyczącą przetwarzania i/lub przechowywania preparatów komórek macierzystych.
Foto: Fotolia

O odstąpieniu od negocjacji grupa informowała pod koniec maja. Wówczas decyzja została podjęta w związku z brakiem osiągnięcia porozumienia ze sprzedającym dotyczącego warunków zbycia działalności bankowania rodzinnego prowadzonej pod marką Cryo-Save.  - Szczegółowe warunki potencjalnej transakcji (w tym jej parametry cenowe) będą stanowić przedmiot wznowionych rozmów. O kolejnych istotnych etapach procesu związanego z potencjalną transakcją będziemy informować w trybie właściwych raportów  - wyjaśnia PBKM w komunikacie.

W lutym PBKM podpisał z Cryo-Save umowę pożyczki o wartości 800 tys. euro. Pożyczka została udzielona Cryo-Save na sześć miesięcy, jednak nie dłużej niż do 21 sierpnia 2019 r. Ponadto PBKM zawarł z Cryo-Save umowę dotyczącą przekazania polskiej spółce przechowywania preparatów komórek macierzystych.

Przejęcia wpisują się w strategię rozwoju PBKM. Z początkiem czerwca br. Stemlab, spółka zależna PBKM, przejęła  65 proc. akcji Bebecordu, działającego w Portugalii banku komórek macierzystych, stając się jego jedynym właścicielem, oraz 100 proc. akcji Bebe4D, czyli spółki zajmującej się pozyskiwaniem klientów dla Bebecordu za łączną kwotę ok. 7–7,5 mln euro. Z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli PBKM wynikało, że w perspektywie najbliższych kwartałów grupa planuje kilka przejęć  zarówno na rynkach europejskich, jak i poza Europą.

Podczas środowej sesji za papiery PBKM płacono na giełdzie około 67 zł, co oznacza zniżkę o 0,6 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA