Ludzie rynku

Miedź to już zielony, a nie czerwony metal

WYWIAD | BEN STOIKOVICH z dyrektorem generalnym Prairie Mining rozmawia Adam Roguski
Foto: Fotorzepa

Kiedy myślimy o kopalniach miedzi, kierujemy wzrok ku Ameryce Południowej – Chile i Peru. Australia też jest w pierwszej dziesiątce pod względem produkcji górniczej. Dlaczego zatem Grenlandia, jaki potencjał tkwi w tym obszarze?

Grenlandia jest jednym z ostatnich wielkich rezerwuarów zasobów naturalnych, ma powierzchnię prawie siedem razy większą od Polski, ale tylko około 56 tys. mieszkańców. Występują tam wszelkie pożądane warunki geologiczne umożliwiające dokonywania nowych i istotnych odkryć. Grenlandia jest przyjazną dla górnictwa jurysdykcją, z silnym wsparciem rządu dla rozwoju przemysłu wydobywczego, regulacjami sprzyjającymi inwestorom oraz atrakcyjnym systemem podatkowym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.