REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Chcemy pójść szlakiem „Wiedźmina”

WYWIAD | Jakub Wolff z prezesem zarządu wrocławskiego dewelopera gier The Dust rozmawia Marcin Bergandy
Foto: Archiwum

The Dust pracuje nad swoim największym projektem, czyli grą na podstawie serii książek Jacka Piekary pt. „Cykl inkwizytorski". W projekcie widać ewidentną analogię do gier o przygodach Wiedźmina stworzonych przez CD Projekt. Jak dużego zainteresowania spodziewa się The Dust i czy powtórzenie sukcesu największego polskiego dewelopera jest realne?

Pan Jacek Piekara wydaje swój „Cykl" od około 12 lat. Wydał już 12 tomów, a kolejne są w przygotowaniu. Każda z książek sprzedaje się w około 60 tys. egzemplarzy. Nie mamy danych co do kategorii wiekowej czytelników, natomiast 60 tys. sprzedawanych sztuk każdej z książek świadczy o ciągłym zainteresowaniu cyklem. Oczywistym jest, że nie produkujemy gry jedynie na rynek polski, ale tworzymy projekt globalny. Wszyscy życzymy sobie, by powtórzyć wynik „Wiedźmina". Podchodzimy do tego jednak spokojnie. Po rozmowach z wydawcami, z którymi już na etapie tworzenia tzw. game design document chcieliśmy skonsultować możliwości sprzedażowe, celujemy w około 350 tys. egzemplarzy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA