REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Grzegorz Baszczyński, Rainbow Tours: Będzie dywidenda z zysku za ten rok

WYWIAD | Grzegorz Baszczyński z prezesem Rainbow Tours rozmawia Andrzej Pałasz

Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours

Foto: materiały prasowe

Od dłuższego czasu zapowiadał pan, że w tym roku spółka skupi się na poprawie rentowności. Jakie działania zostały podjęte i jakie są ich efekty?

Tak rzeczywiście jest – skupiamy się w tym roku na rentowności. Przede wszystkim ograniczyliśmy w tym roku podaż o około 5 proc. przy jednoczesnym podniesieniu cen detalicznych. Sam ten zabieg powinien znacznie poprawić nam marżę operacyjną, a co za tym idzie rentowność. Staramy się także sprzedawać nasze oferty z dużo większym wyprzedzeniem niż w roku ubiegłym. Nasz problem w 2018 r. polegał m.in. na tym, że sprzedawaliśmy zbyt dużo ofert w tzw. last minute, najczęściej po bardzo obniżonych cenach. Teraz nie chcemy do tego dopuścić i staramy się sprzedawać dużo wcześniej, a hotele czy destynacje nierentowne ograniczać.

Jak w związku z tym mogą się kształtować tegoroczne przychody w porównaniu z ubiegłym rokiem? Jest szansa na podobny program jak przed rokiem?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA