Lokaty

TOP 10 lokat na 12 miesięcy

Styczniowe zestawienie dziesięciu najlepszych lokat na rynku otwierają depozyty zakładane na okres roku z wkładem równym 10 tys. zł.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

Najatrakcyjniejszą ofertą może pochwalić się Bank Ochrony Środowiska. Na EKOlokacie Plus zarobić można do 2,5 proc. w skali roku. Wystarczy, że klient utrzyma na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości min. 10 proc. kwoty lokaty i dokona transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł w każdym miesiącu trwania depozytu, a do standardowej stawki 2 proc. w skali roku bank doliczy mu bonus w postaci 0,5 pkt. proc. dodatkowego zysku. Minimalny wkład to 1 tys. zł. BOŚ nie stawia ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu.

Oszczędności zdeponowane na Nest Lokacie Nowe Środki mogą wypracować 2,45 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy wpłacić 1 tys. zł (bez górnej granicy) i mieć rachunek osobisty w Nest Banku. Przy braku zasilenia lokaty nowymi środkami bank obniża oprocentowanie do 1,2 proc. w skali roku.

Klienci, którzy utrzymują 10 proc. kwoty Lokaty Cloud na Koncie Idealnym w Idea Banku, mają zagwarantowane 2,4 proc. odsetek w skali roku. Bank wymaga przy tym wkładu na poziomie od 500 zł do 1 mln. zł.

2,3 proc. odsetek w skali roku wygenerować może zakładana na jeden rok Lokata Plus w Toyota Banku. Oferowana jest posiadaczom Konta Jedynego. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. zł, bez górnej granicy.

Blisko 2 proc. w skali roku zarobić można również na Lokacie Nowe Środki w Santander Consummer Banku oraz w ramach Oferty na nowe środki w Credit Agricole. Oba banki wymagają minimalnego wkładu na poziomie 1 tys. zł.

Nieco mniej, bo 1,8 proc. w skali roku gwarantuje BGŻOptima na Lokacie klasycznej. Depozyt zakładany jest w ramach Konta Indywidualnego (po pełnej aktywacji konta). Bank pozwala założyć dowolną liczbę lokat o minimalnej kwocie 1 tys. zł.

1,75 proc. odsetek w skali roku zaoferuje Bank Millennium na Lokacie Kompletnej oraz PlusBank na depozycie standardowym otwieranym przez bankowości elektroniczną lub mobilną. Aby założyć lokatę w Banku Millennium wystarczy kwota 1 tys. zł nowych środków, maksymalnie można ulokować do 200 tys. zł. PlusBank oczekuje natomiast standardowych wpłat na poziomie min. 1 tys. zł.

Średnio 1,7 proc. w skali roku zarobić można na e-Lokacie Progresywnej w Getin Banku. Oprocentowanie w pierwszym okresie umownym trwania lokaty wynosi od 0,70 proc. za pierwszy miesiąc do 3,30 proc. za ostatni miesiąc. Wystarczy wpłacić 500 zł.

Ostatnią pozycję w zestawieniu dziesiątki najlepszych lokat na dwanaście miesięcy zajął eurobank. Klientom korzystającym z usług bankowości mobilnej oferuje 1,55 proc. zysku w skali roku. Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od wysokości wkładu. Minimalna wpłata może wynieść nawet 200 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły