REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Kryptonewsy tygodnia

Foto: AFP

Polka zakłada giełdę na Malcie | Zoe Adamovicz, bo o niej tutaj mowa, od zeszłego roku prowadzi w Niemczech platformę inwestycyjną Neufund, a teraz wraz z maltańską giełdą papierów wartościowych oraz platformą do handlu kryptowalutami Binance chce stworzyć pierwszą na świecie, regulowaną giełdę opartą na technologii blockchain. Na giełdzie tej notowane będą tokeny udziałowe, czyli odpowiedniki akcji, ale w świecie łańcucha bloków i smart contracts.

Uwaga na fałszywe newsy | Tydzień temu branżę krypto obiegła informacja, że Samsung podpisał umowę z litewskim startupem CopPay. Umowa miała dotyczyć stworzenia infrastruktury, dzięki której klienci koreańskiej firmy mogliby płacić kryptowalutami za jej produkty w trzech bałtyckich krajach – Litwie, Łotwie i Estonii. Okazało się jednak, że był to fake news, być może sfabrykowany przez sam startup. – Nasza oficjalna odpowiedź brzmi, że plotka nie jest prawdziwa – powiedział rzecznik Samsunga.

Nowości na giełdzie BitBay | Polska giełda, która przeniosła się na Maltę, rozszerza swoją ofertę. W ostatnich tygodniach wprowadziła trzy nowości. Pierwsza – kantor wymiany walut fiducjarnych, dzięki czemu można na jednej platformie wymieniać i krypto i standardowe dewizy. Druga – w arkuszu notowań pojawiły się nowe tokeny – OmiseGo oraz Golem. Ten drugi reprezentuje polską firmę, która chce stworzyć superkomputer dostępny na zasadzie open source. Trzecia – wersja beta platformy, która jest dedykowana bardziej wymagającym traderom, potrzebującym więcej narzędzi i wskaźników.

SEC daje sobie więcej czasu na zatwierdzenie ETF | Od kilku miesięcy branża kryptowalutowa żyje spekulacjami, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zaakceptuje wprowadzenie tytułowych funduszy na bitcoina lub na futures na nim oparte. Na początku tego roku wniosek o dopuszczenie tych ostatnich złożyła firma Direxion Asset Management. We wtorek SEC podała informację, że potrzebuje więcej czasu do namysłu i decyzje ogłosi 21 września. Komisja nie odniosła się na razie do wniosku firm VanEck i SolidX, które w zeszłym miesiącu wnioskowały o ETF na samego bitcoina, a nie na futures.

Google wchodzi w łańcuch bloków | W oświadczeniu z 23 lipca technologiczny gigant ogłosił oficjalnie, że dołącza do grona firm zainteresowanych wykorzystaniem blockchaina w obsłudze klienta i wdrożeniu rozwiązań fintechowych. W poście na blogu Google'a wspomniano, że użytkownicy będą mogli także wypróbować integrację rozwiązań open source – Hyperledger Fabric i Ethereum na ich platformie Google Cloud Platform (GCP) jeszcze w tym roku.

Chińskie miasto stawia na blockchaina | Mowa o Nanjing, stolicy prowincji Jiangsu. Jego władze utworzyły fundusz inwestycyjny z aktywami o wartości 1,5 mld USD. Celem ma być wsparcie publicznych projektów, wykorzystujących technologię łańcucha bloków. Chodzi m.in. o inicjatywy w zakresie logistyki, służby zdrowia, ochrony środowiska i własności intelektualnej.

G20 ostrożnie o kryptowalutach | Na ostatnim szczycie ministrów finansów 20 największych gospodarek świata pojawił się temat cyfrowych pieniędzy. Politycy dostrzegają potencjał technologii za nimi stojącej, ale pozostają czujni na kwestie ryzyka.

Źródła: bithub.pl, coindesk.com, bussinesinsider.com.pl, bloomberg.com


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA