Kryptowaluty

Rządy ograniczą używanie bitcoina?

Prezes jednej z największych giełd kryptowalut na świecie uważa, że rządy mogą zacząć ograniczać używanie bitcoinów i innych kryptowalut. Mimo obaw najpopularniejsza cyfrowa waluta ustanowiła w środę historyczny szczyt.
Foto: Adobestock

Wielu decydentów, od Janet Yellen, sekretarz skarbu USA, po Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, wyrażało zaniepokojenie wykorzystywaniem bitcoinów do prania brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmu czy innych nielegalnych działań.

Jesse Powell, prezes giełdy Kraken, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że rządy mogą rozprawić się z kryptowalutami. Kraken jest czwartą co do wielkości giełdą cyfrowych walut na świecie pod względem wolumenu obrotu. Według Powella próba ograniczenia rynku kryptowalut miałaby destrukcyjny skutek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.