Kryptowaluty

Fed bliżej cyfrowego dolara

Kod platform do przechowywania waluty ma być ujawniony.
Foto: Bloomberg

Oddział Rezerwy Federalnej w Bostonie pracuje wspólnie z Instytutem Technologicznym Massachusetts (MIT) nad projektem cyfrowego dolara. W trzecim kwartale te instytucje chcą opublikować kod komputerowy, na którym będzie oparty pierwszy stopień tego projektu. Ujawniony kod ma być publicznie dostępny.

– Chcemy zrozumieć, co jest możliwe do zrobienia, a jednocześnie podzielimy się kodem z innymi, bo wielu innych ludzi na świecie jest zainteresowanych odpowiedzią na te same pytania – deklaruje w rozmowie z „Wall Street Journal" James Cunha, wicedyrektor bostońskiego oddziału Fedu ds. bezpiecznych płatności oraz fintechów. Zapowiada on, że w pierwszej kolejności każdy będzie mógł się zapoznać z kodem dwóch prototypów platform do przechowywania i przesyłania cyfrowych dolarów. Nie ujawnił on jeszcze, czy te platformy będą oparte na technologii blockchain wykorzystywanej m.in. przez kryptowaluty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.