REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin ma pretekst do średnioterminowej zwyżki

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku, bierze pod lupę wykresy trzech najbardziej popularnych kryptowalut: bitocina, ethereum i XRP.
Foto: Bloomberg

Bitcoin

Foto: parkiet.com

Podczas piątkowych, porannych notowań bitcoin pozostawał na stabilnych poziomach zbieżnych z cenami zamknięcia odnotowanymi na przestrzeni ostatniego tygodnia. Trwająca od początku lutego aprecjacja nadal pozostaje między kluczowymi ekstremami powstałymi w okresie 29 listopada – 14 grudnia, przez co obserwowana zwyżka nosi znamiona korekty, a nie impulsu hossy. Jest jednak coś, co mogłoby okazać się pretekstem do ponowienia wzrostowej fali w średnim okresie. Mowa o tygodniowej dwusetce, która trzyma od dołu kryptowalutę i wraz z zeszłoroczną podłogą 3150 USD stanowi kluczowe wsparcie dla bitcoina. Przełamanie ww. poziomu stanowiłoby trigger do deprecjacji ale jak na razie byki mają zielne światło do kontynuacji korekty wzrostowej. Nie można wykluczyć podejścia pod linię trendu spadkowego, jednakże ze względu na panujący marazm takowy atak ma prawo odbyć się w sposób horyzontalny.

Ethereum

Foto: parkiet.com

Ostatnie notowania kryptowaluty pozostają zbieżne z kilkutygodniowym parytetem i ze względu na zanik zmienności, brakuje lokalnych sygnałów zachęcających do wykonania wertykalnej fali. Stabilizacja, a jednocześnie marazm nie zachęcają do wyprowadzenia wzrostowej kontry, zaś rozpiętość średnioterminowych poziomów oporu (170 USD) oraz wsparcia (100 USD) utrudniają rzetelne zajęcie pozycji w przypadku ewentualnego wzrostu zmienności.

XRP

Foto: parkiet.com

W przypadku XRP stabilizacja także ma miejsce, jednakże przybrała ona postać prostokąta osadzonego na wsparciu 0,3 USD i w przypadku zamknięcia tygodnia poniżej 0,3 USD pojawiłby się trigger do zaatakowania dolnego ograniczenia trójkąta. Na chwilę obecną brakuje klarownych wskazówek jak i sygnałów zachęcających do wyprowadzenia wertykalnej fali, dlatego też outlook na XRP pozostaje neutralny. Nadrzędnie kluczową formacją pozostaje trójkąt, z którego ewentualne wydostanie się pozwoliłoby na zbudowanie bardziej trwałej czasowo fali.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA