REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Analiza techniczna bitcoina: wybicie dołem z trójkąta

W czwartkowe popołudnie kurs bitcoina spadał nawet o 6 proc., do 3805 USD. Notowania wróciły więc do linii średniej kroczącej z 50 sesji i poniżej granicy 4000 USD.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Patrząc na wykres z perspektywy ostatniego miesiąca, widać wyjście dołem z formacji trójkąta symetrycznego. Jego wysokość sugeruje, że zasięg spadku to okolica 3000 USD, co zapowiadałoby test dołka bessy. Po drodze jest jednak kilka ważnych wsparć – przede wszystkim wspomniana średnia (obecnie przy 3875 USD), a także 3700 USD (grudniowy dołek). Znając ten rynek, nie można wykluczyć dynamicznego zwrotu ku górze. W takim scenariuszu wyjście nad poziom 4200 USD powinno zainicjować ruch przynajmniej do 4500 USD lub wyżej. PZ

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA