REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Sklepów TXM przybyło zamiast ubyć

O prawie 10 proc. do 28 groszy spada w czwartek kurs akcji spółki TXM, prowadzącej sieć sklepów dyskontowych z odzieżą i tzw. małym AGD, kontrolowanej przez Redan.
Foto: materiały prasowe

W taki sposób inwestorzy zareagowali na szacunkowe dane o sprzedaży TXM za listopad, w których nie widać poprawy. Przychody grupy wyniosły w minionym miesiącu 30 mln zł, o 11 proc. mniej niż rok wcześniej. Dobrą informacją w tej sytuacji jest zapewnienie zarządu pod kierownictwem Bogusza Kruszyńskiego, p.o. prezesa TXM, że marża na sprzedaży firmy urosła.

Po jedenastu miesiącach br. wpływy ze sprzedaży grupy TXM zamknęły się sumą około 310 mln zł, co oznacza spadek o 7 proc. rok do roku.

Inaczej niż większość handlowych firm, ta przeżywająca problemy finansowe spółka notuje też spadki przychodów z działalności w internecie. Jej sklep www.txm.pl w listopadzie wykazał 0,7 mln zł przychodu, o 32 proc. mniej niż rok wcześniej, a przez 11 miesięcy 6,3 mln zł, o 27 proc. mniej niż rok temu.

Kruszyński podtrzymuje plan restrukturyzacji sieci sklepów. Przy okazji publikacji wyników za III kwartał br. zapowiedział zamknięcie części z 66 nierentownych placówek. W pierwszym rzucie pod nóż miało ich pójść 20. Na razie widać przyrost. W listopadzie firma prowadziła 388 sklepów, o jeden więcej niż w październiku i tyle co we wrześniu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA