REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Skokowy wzrost zysku netto

Producent bakalii w I kwartale roku obrotowego 2019/2020 odnotował wyższe wyniki rok do roku i podkreśla, że najlepszy okres dopiero przed nim. Euforii nie było jednak widać na parkiecie, podczas piątkowej sesji papiery spółki taniały o 2,5 proc., do 4,7 zł.
Foto: materiały prasowe

W okresie od 1 lipca do 30 września Atlanta wypracowała 67,03 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 21,4 proc. rok do roku. Wolumen sprzedaży wzrósł o 4,5 proc., do 7,4 tys. ton. W segmencie sprzedaży detalicznej odnotowano wzrost obrotów o 86,6 proc. rok do roku.

Spółka wypracowała 1,67 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. rok do roku. Wpływ na to miały m.in. otrzymane odsetki od należności oraz dodatnie różnice kursowe. Wpływy z tytułu tych ostatnich wyniosły blisko 0,5 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA