REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Wojas: W styczniu wyrok w sporze z mBankiem

W ubiegłym tygodniu w warszawski sądzie gospodarczym odbyła się rozprawa z pozwu obuwniczej grupy Wojas przeciwko mBankowi w sprawie dotyczącej współpracy firm z 2008 roku (wtedy instytucja funkcjonowała pod nazwą BRE Bank). Ogłoszenie pierwszego wyroku w sprawie toczącej się szósty rok zaplanowane jest na 9 stycznia 2020 roku – dowiaduje się „Parkiet".

Wiesław Wojas, główny udziałowiec i prezes.

Foto: Archiwum

Obuwniczy Wojas w pozwie złożonym w 2014 roku domaga się od mBanku 15,52 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami. Jak podał w sprawozdaniu za trzeci kwartał br.: „Głównym przedmiotem sporu jest stwierdzenie, że nie doszło do skutecznego i ważnego zawarcia walutowej transakcji zamiany stóp procentowych (CIRS), która miała być zawarta 2 października 2008 roku, oraz odszkodowania z tytułu szeregu działań banku związanych z wykonywaniem tej transakcji". Pozywając bank, spółka Wojas oceniła, że instytucja wzbogaciła się jej kosztem bezzasadnie. W sprawie tej nie zapadł jeszcze żaden wyrok.

Jeśli Wojas wygra, to dostanie sporą jak na tę firmę sumę. Dla porównania, po trzech kwartałach br. Grupa Wojas wykazała 205 mln zł przychodu, 2,3 mln zł zysku operacyjnego i 84 tys. zł straty netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA