REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Zarząd North Coast o NWZA

Drobni akcjonariusze uważają, że spółka zwołała walne zgromadzenie na zbyt odległy termin. Co na to zarząd?
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

„Spółka uwzględniła wniosek akcjonariusza i zwołała na jego żądanie walne zgromadzenie, a termin został wyznaczony zgodnie z przepisami prawa" – poinformował nas North Coast w odpowiedzi na nasze pytanie, dotyczące terminu zwołania NWZA. Ma się ono odbyć dopiero 26 lutego, podczas gdy 23 lutego zakończą się zapisy do sprzedaży akcji. Zdaniem drobnych inwestorów zarząd powinien walne zwołać na wcześniejszy termin. Jego zwołania zażądało BPH TFI. Chce m.in. powołania rewidenta ds. szczególnych i przedstawienia oczekiwanej sytuacji spółki po przejęciu przez Salford Investments.

Zapisy do sprzedaży akcji ruszyły 13 stycznia. Wzywający oferuje 3,8 zł. Dziś akcjami North Coast jeszcze nie handlowano. Ostatnią transakcję zawarto po 3,87 zł.

- SII będzie obecne podczas WZA. Będziemy również zachęcać do udziału osobistego, bądź udzielenia pełnomocnictwa wszystkich akcjonariuszy mniejszościowych spółki. W ocenie SII akcjonariusze mniejszościowi powinni już podczas tego WZA pokazać, że mogą stanowić istotną siłę w akcjonariacie. Wykazanie takiej aktywności może być istotne, szczególnie w kontekście potencjalnych przyszłych uchwał związanych ze zniesieniem dematerializacji akcji, do czego jak wynika z treści wezwania dąży wzywający – podkreśla Piotr Cieślak, wiceprezes SII.

Wzywający chce wycofać spółkę z giełdy. Najwięksi akcjonariusze, będący zarazem członkami zarządu poinformowali, że zamierzają sprzedać swoje pakiety.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA