Gospodarka - Świat

Czy Fed uderzy w firmy technologiczne

Analitycy wskazują, że spółki technologiczne, które są drogo wyceniane, mogą być pod presją ze względu na rosnące oczekiwania odnośnie do podwyżek stóp procentowych w USA.
Foto: Bloomberg

Sektor technologiczny początek tego tygodnia może zaliczyć do nieudanych. Nasdaq spadł w poniedziałek o ponad 1,1 proc., a we wtorek kontrakty terminowe wskazywały na czerwone otwarcie. Inwestorzy pozbywali się również akcji spółek technologicznych z Europy. Stoxx Europe 600 Technology, który w ubiegłym tygodniu wyznaczył szczyt obecnej hossy, spadł już o ponad 5 proc.

Na celowniku sprzedających z Wall Street znaleźli się m.in. tegoroczni debiutanci z sektora technologicznego, którzy mają póki co problem z wypracowaniem zysków. Roblox i Affirm staniały w poniedziałek po około 10 proc., a we wtorek traciły w handlu przed sesyjnym. Producent elektrycznych aut Rivian staniał jeszcze mocniej po tym, jak poinformował, że nie współpracuje już z Fordem nad rozwojem pojazdów elektrycznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.