Gospodarka - Świat

Bank Światowy: kryzys finansowy na horyzoncie

Powtórka w stylu bankructwa Lehman Brothers jest jednak wątpliwa. Impuls do krachu może przyjść z innej strony. Fundamenty są jednak silniejsze.

Carmen Reinhart, ekonomistka Banku Światowego.

Foto: Bloomberg

Specjaliści Banku Światowego ostrzegają, że pandemia koronawirusa przekształca się w poważny kryzys gospodarczy i ostrzegają przed możliwością pojawienia się kryzysu finansowego. Przewidują go również spółki z całego świata, które bardziej obstawiają kryzys finansowy niż pojawienie się szczepionki.

Przed nami długa droga

Obecny kryzys, do którego doprowadziła pandemia koronawirusa, jest bezprecedensowy. W kilku krajach doprowadził do największego spadku PKB w powojennej historii. Ponadto specjaliści ostrzegają, że kryzys gospodarczy, do jakiego doprowadziły wiosenne lockdowny, może przerodzić się w kryzys finansowy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.