REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Podatki i opłaty wzrosną

Her Majesty's Revenue and Customs (urząd skarbowy i podatkowy Wielkiej Brytanii) wyliczył, że firmy będą musiały płacić 7,5 mld funtów rocznie w związku z podatkami i taryfami handlowymi, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy.
Foto: AFP

Jak wynika z raportu, największymi kosztami zostaną obarczeni brytyjscy eksporterzy, którzy w sumie będą musieli płacić 3 mld funtów rocznie w opłatach i podatkach. Importerzy, którzy głównie sprowadzają towary ze Starego Kontynentu będą obciążeni 1,85 mld funtów kosztów. Firmy będą również musiały się zmierzyć z dodatkowymi kosztami administracyjnymi i możliwymi opóźnieniami transportu.

Przypomnijmy, że najbliższy termin brexitu został ustalony na 31 października. Londyn już kilka razy przesuwał planowane opuszczenie Wspólnoty, jednak ówczesna premier Theresa May chciała dojść do porozumienia z Brukselą. Obecny premier Boris Johnson zapowiedział jednak, że 31 października dojdzie do brexitu, nawet jeśli nie zostaną ustalone przyszłe warunki dotyczące handlu między obiema gospodarkami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA