REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Dzięki Madonnie i Ronaldo został miliarderem

Tsuyoshi Matsushita nie znał tych supergwiazd, ale w jakiś sposób udało mu się z nimi skontaktować i - co ważniejsze - przekonać by Madonna i Cristiano Ronaldo zostali twarzami jego produktów.
Foto: Bloomberg
Foto: Bloomberg

Dzięki temu wartość jego firmy MTG, notowanej na tokijskiej giełdzie, urosła do 2,3 miliarda USD. - Większość ludzi nawet by nie próbowało pozyskać Ronaldo, czy Madonny, gdyż uważają, że szanse są nikłe – twierdzi Matsushita w rozmowie z Bloombergiem i chwali się, że od urodzenia udaje mu się wykorzystywać ten 1-proc. łut szczęścia.

MTG Co. ma w ofercie różne produkty. Linię produktów do pielęgnacji skóry wspiera Madonna, a w produkcji SIXPAD-ów, urządzeń do rozwoju mięśni, partnerem jest Cristiano Ronaldo.

W minionym roku obrotowym przychody MTG wyniosły ponad 400 milionów USD. 10 lipca firma Matsushity weszła na parkiet dla startupów, a w dniu debiutu kurs jej akcji podskoczył o 27 proc.

Od szczytu z 12 lipca notowania zjechały jednak o około 20 proc. Analityk Nomura Holding docelową cenę akcji MTG ustalił na poziomie 8000 jenów, czyli 23 proc. powyżej kursu z wtorkowego zamknięcia. Matsushita ma 72 proc. akcji i tego dnia wartość jego pakietu wynosiła około 1,7 miliarda USD.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA