REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Tajlandia stymuluje

Rząd Tajlandii przyjął program wspierania wzrostu gospodarczego. 10 mld USD wpłynie do kieszeni farmerów, krajowych turystów i najmniej zarabiających.
Foto: AFP

Taką decyzję podjęto nazajutrz po opublikowaniu raportu o wynikach drugiego kwartału, w którym produkt krajowy brutto wzrósł o zaledwie 2,3 proc., najmniej od prawie pięciu lat. Druga pod względem wielkości gospodarka południowo-wschodniej Azji boleśnie odczuwa amerykańsko-chińskie napięcia handlowe, suszę, a eksporterom i turystyce szkodzi mocny kurs lokalnej waluty. Program stymulacyjny ma przyspieszyć tempo wzrostu w tym roku do 3 proc. Farmerzy, którzy stracili z powodu suszy, będą mieli ulgi w spłacie zadłużenia i tańsze pożyczki. Krajowi turyści przy podróży do innej prowincji dostaną po 130 PLN kieszonkowego i 15 proc. rabatu za hotel i wyżywienie do kwoty 39 tys. PLN. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA