REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

LSE przejmie Refinitiv

London Stock Exchange ogłosiła oficjalnie, że kupi dostawcę danych finansowych Refinitiv za 27 mld USD. Notowania akcji operatora londyńskiej giełdy rosły podczas czwartkowej sesji nawet o 7 proc., osiągając rekordową wartość 71,52 funta.
Foto: AFP

Dzięki umowie powstanie ogromny podmiot zarówno pod względem osiąganych przychodów, jak i oferowanych usług. Połączone przychody LSE i Refinitiv w 2018 r. wyniosły 6 mld funtów. Refinitiv jest znany głównie jako dostawca danych finansowych i infrastruktury do ich przetwarzania. Jest też operatorem platform handlu walutami i obrotu obligacjami FXall i Tradeweb, dzięki czemu LSE umocni pozycję na tym rynku. – Nasi klienci coraz częściej chcą handlować w różnych regionach i walutach – przekonuje David Schwimmer, prezes London Stock Exchange Group.

LSE zapłaci za przejęcie nowo wyemitowanymi akcjami. W ramach umowy dotychczasowi akcjonariusze Refinitiv obejmą 37 proc. udziałów londyńskiej giełdy, jednak będą one odpowiadać za mniej niż 30 proc. ogólnej liczby głosów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA