Gospodarka - Świat

Handel akcjami w Europie przygasł

I półrocze było wymagającym okresem dla operatorów giełdowych. I w zasadzie nie ma znaczenia, czy mowa o największych rynkach, czy też tych nieco mniejszych.
Foto: AFP

Narzekaniom na płynność i spadające obroty na warszawskiej giełdzie nie ma końca. Faktem jest, że to jedna z większych bolączek naszego rynku. Jak jednak pokazują dane Europejskiej Federacji Giełd (FESE), w tym roku problem spadającej aktywności inwestorów na rynku akcji dotyczy nie tylko Warszawy. Z tym kłopotem mierzy się większość rynków Starego Kontynentu.

Odwrót inwestorów

Dane FESE nie pozostawiają żadnych złudzeń. I półrocze było dla operatorów wymagającym okresem. Większość rynków zanotowała nawet dwucyfrowy spadek aktywności inwestorów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.