REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Kłopotów Deutsche Banku nie ma końca

Amerykański Departament Sprawiedliwości sprawdzi jaką rolę odegrał niemiecki pożyczkodawca w aferze związanej z praniem brudnych pieniędzy przez państwowy malezyjski fundusz 1MDB, z którego wyprowadzono od 2009 r. nawet 4,5 mld USD.
Foto: AFP

W ostatnim czasie Deutsche Bank przeżywa burzliwy okres. Nieudana fuzja z Commerzbankiem zmusiła bank do wprowadzenia planu restrukturyzacyjnego, który obejmie zwolnienia 18 tys. osób. Teraz DB będzie pod lupą rządu USA, który zbada czy niemiecki pożyczkodawca nie złamał międzynarodowych regulacji dotyczących korupcji i prania brudnych pieniędzy.

W 2014 r. fundusz 1MDB pożyczył 1,2 mld USD od konsorcjum banków, które było kierowane przez Deutsche Bank. DB już od 2009 r. współpracował z malezyjskim funduszem. Deutsche Bank poinformował CNN Business, że w pełni współpracuje ze wszystkimi organami regulacyjnymi i organami ścigania, które złożyły zapytania dotyczące 1MBD.

Amerykańscy urzędnicy już od kilku lat sprawdzają czy inny bank - Goldman Sachs - nie dopuścił się przestępstwa współpracując z 1MDB. Goldman pośredniczył w sprzedaży obligacji na łączną kwotę 6,5 mld USD, która przyniosła bankowi 600 mln USD wpływu z opłat.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA