Gospodarka - Świat

Złoto powoli wraca na salony

Kapitał znów płynie do kruszcu. Według analityków pomaga panika na rynku krypto.
Foto: Adobestock

Na rynku kryptowalut obserwujemy spore wahania. Część inwestorów zaczęła szukać bezpieczniejszych aktywów. Na celowniku znalazło się złoto, którego cena wkrótce może przebić psychologiczną barierę.

Notowania królewskiego metalu w pierwszych miesiącach 2021 r. nie radziły sobie dobrze. Staniał on w I kwartale o ponad 10 proc., co było najgorszym początkiem roku od 1982 r. W ostatnim czasie widać poprawę. Kurs złota po osiągnięciu dna w marcu na poziomie 1670 USD za uncję znacząco odbił i znajduje się obecnie blisko czteromiesięcznych szczytów. Niewiele brakuje do przekroczenia psychologicznej bariery 1900 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.