Gospodarka - Świat

The Guardian: Samoloty Boeinga uziemione

Boeing zalecił uziemienie ponad 120 samolotów modelu 777 po poważnej awarii silnika w maszynie linii United Airlines.
Foto: AFP

Spółka uprzedziła, że modele te powinny zostać uziemione do czasu przeprowadzenia inspekcji. – Przejrzeliśmy wszystkie dostępne dane dotyczące wypadku. Na ich podstawie doszliśmy do wniosków, że należy zwiększyć częstotliwość przeglądów łopatek wentylatora, unikalnych dla tego silnika – stwierdził Steve Dickson z Federal Aviation Administration. Po niedawnej awarii ujawniły się inne niepokojące incydenty z udziałem maszyny. W grudniu ubiegłego roku samolot linii JAL był zmuszony zawrócić, również z powodu awarii silnika. Co pocieszające, Boeing 777 jest stosunkowo starym samolotem i większość linii lotniczych pracowała wcześniej nad usunięciem go z floty. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.