REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Na co patrzą traderzy w tym sezonie wyników

2017 rok tchnął życie w zyski europejskich korporacji. Obecnie inwestorzy i analitycy zastanawiają się, czy ten trend utrzyma się, pisze Bloomberg.
Foto: AFP

Odpowiedź na to pytanie zdecyduje o kierunku notowań  spółek w najbliższych miesiącach.

Stratedzy przekonują, że mocniejsza gospodarka europejska i zwyżka cen surowców stwarzają pole dla pozytywnych niespodzianek, chociaż wskazana jest ostrożność odnośnie do spółek eksportowych, gdyż niektórym silne euro może zaszkodzić.

Emmanuel Cau, strateg rynku akcji w JPMorgan Chase podkreśla, że według inwestorów rezultaty finansowe europejskich firm nie szły w parze  z dobrą  koniunkturą gospodarczą  i chcieliby aby to się zmieniło. Spodziewa się, że sytuacja makroekonomiczna znowu będzie najważniejszym czynnikiem.

Dane zebrane przez ekspertów JPMorgan wskazują iż analitycy spodziewają się, że zyski spółek z indeksu Stoxx Europe 600 w ostatnim kwartale 2017 roku poprawiły się o 10 proc. wobec 9-proc. zwyżki zarobków ich rywali z S&P500. Eksperci będą próbowali oszacować wpływ reformy podatkowej w USA na spółki europejskie, wezmą też pod lupę ich wyceny.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA