Gospodarka - Świat

The Independent: Biurokracja tnie zyski

Szkoccy eksporterzy ryb ostrzegają, że z powodu nowych obciążeń biurokratycznych świeży towar nie może przedostać się na kontynent. To z kolei doprowadza do nawet 80-proc. spadku cen ryb.
Foto: Adobestock

Zdaniem organizacji Scotland Food & Drink jedna trzecia szkockiej floty jest teraz uwiązana w portach, a niektórzy rybacy zaczęli pływać do portów w Danii, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Biurokratyczne zawirowania doprowadziły również do tego, że coraz mniej klientów decyduje się zamawiać towar z Wielkiej Brytanii. Organizacja określa sytuację jako katastrofalną i apeluje o szybsze dostosowanie systemów IT, aby zapobiec opóźnieniom. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.