Gospodarka - Świat

South China Morning Post: Państwo chińskie chce budować rynek NFT

Chiny chcą rozwinąć swój rynek NFT, czyli tzw. niewymienialnych tokenów uznawanych za cyfrowe dzieła sztuki.
Foto: Adobestock

Ma być on rozwijany w Państwie Środka przez kontrolowaną przez państwo instytucję – Sieć Usług Blockchainowych (BSN). Ma ona do końca stycznia ogłosić powstanie infrastruktury, umożliwiającej spółkom oraz osobom fizycznym tworzenie aplikacji oraz portali, za pomocą których będzie się obracało aktywami NFT.

Co prawda chińscy regulatorzy wprowadzili w zeszłym roku bardzo ostre przepisy dotyczące kryptowalut (zmuszając wiele firm z tej branży do przeniesienia działalności poza Chiny), ale na razie nie widzą zagrożeń w NFT. – NFT nie stanowią problemu prawnego w Chinach tak długo, jak będą się one dystansować od kryptowalut takich jak bitcoin – twierdzi He Yifan, prezes państwowej firmy Red Date Technology zapewniającej wsparcie technologiczne dla BSN. HK

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.