REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Test wiarygodności wczorajszych zwyżek

W porannej części środowej sesji WIG20 zniżkuje o 0,75 proc., do 2126 pkt. Jak na razie więc nie mamy kontynuacji wczorajszych zwyżek.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

WIG20 we wtorek zyskał 1,44 proc., kończąc sesję na poziomie 2140 pkt. Dzisiejsze otwarcie wypadło jednak kilka oczek niżej, a po kwadransie indeks dużych spółek traci już kilkanaście punktów. Wczoraj fala optymizmu przeszła przez niemal wszystkie rynki akcji. S&P500 zyskał 1,5 proc., a DAX 0,6 proc. Była to reakcja na informację o przesunięciu wprowadzenia ceł przez USA na chińskie towary. W środę na Starym Kontynencie przeważa już kolor czerwony i o ile WIG20 we wtorek był najsilniejszym indeksem europejskim, o tyle dziś jest już na szarym końcu. Warto zauważyć, że wczoraj obserwowaliśmy znów silny spadek rentowności krajowych obligacji skarbowych. W przypadku papierów 10-letnich wskaźnik ten spadł wyraźnie poniżej 1,9 proc.

W gronie dużych spółek notowania czterech świecą na zielono. Najwięcej zyskuje Tauron i Play. Sporo jest jednak takich, które tracą ponad 1 proc. Najsłabszy jest Lotos, który zniżkuje aż o 2,25 proc. Pod presją podaży wciąż jest też m.in. CCC, którego akcje są dziś wyceniane na 134 zł za sztukę.

Złoty lekko traci na wartości do głównych walut. Euro jest wyceniane na 4,34 zł, a dolar kosztuje 3,88 zł. O ponad 1 proc. tanieje ropa naftowa, a cena uncji złota utrzymuje się w okolicach 1500 dolarów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA