Giełda

GPW. Indeksy idą w bok

Na półmetku wtorkowej sesji główne indeksy GPW poruszały się horyzontalnie. Nasz parkiet całkiem nieźle prezentował się na tle zagranicy.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Pierwsza połowa wtorkowej sesji upłynęła pod znakiem niewielkiej zmienności, z lekką przewagą byków. Indeks WIG20 rósł o godz. 13.00 o 0,25 proc. do 2420 pkt, a więc pozostawał w odległości 10 pkt poniżej 200-sesyjnej średniej kroczącej. WIG rósł o 0,3 proc. do 62 829 pkt, a segmenty małych i średnich spółek radziły sobie relatywnie lepiej. Indeks sWIG80 rósł o 0,5 proc. do 14 589 pkt, a mWIG40 o 0,8 proc. do 4781 pkt.

Sprawdź notowania akcji

Wśród spółek pozytywnie wyróżniały się: Biomed Lublin, Ambra i Mostostal Zabrze. Kursy ich akcji rosło odpowiednio o: 11,1 proc., 8,7 proc. i 6,8 proc. Na drugim końcu tabeli plasowały się natomiast: Vistal, Nowa Gala i Silvano, z przeceną sięgającą odpowiednio: 6,6 proc., 4,8 proc. oraz 4,7 proc. Niskiej, wtorkowej zmienności towarzyszą niskie obroty. Na półmetku sesji ledwo przekraczały 300 mln zł.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej

Foto: parkiet.com

Choć dzisiejsze zmiany notowań na GPW nie są imponujące, to warto zauważyć, że pozytywnie wyróżniamy się na tle zagranicznych parkietów. Indeksy DAX i CAC40 traciły na półmetku wtorkowej sesji po 0,3 proc. Inwestorzy, wobec braku ważnych odczytów makro, czekają na otwarcie handlu w Stanach Zjednoczonych. To od tąpnięcia na Wall Street zaczęła się trwająca korekta, więc teraz to amerykańskie indeksy mogą wyznaczać globalne nastroje.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły